Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
12 Ö-1 50 15 42% 15 42.0%E698K1085107643 DKn7KD10432DEKn9
2Pass 26 72% 41 57.0%E10Kn4E964310643 Kn9742EK9872D2
Rond 2, som NS mot par 4, Britten Synnergren - Ulla Hellqvist
34 N-2 -100 14 39% 55 51.0%EKKn872Kn8483K4 6543E73D1010765
42 S= 90 19 53% 74 51.5%K86Kn10954106Kn93 EKn10D86E7EK1074
Rond 3, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
53 N-1 100 29 81% 103 57.4%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
64 N+1 -450 6 17% 109 50.7%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som ÖV mot par 10, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
72 S= -90 17 47% 126 50.1%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
82 Ö+4 170 12 33% 138 48.0%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som ÖV mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
92 V+4 230 4 11% 142 43.9%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 V-1 -100 0 0% 142 39.5%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som NS mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
115 N-2 -100 11 31% 153 38.7%653E987EDKn107D ED108743K983K9
122 Ö-1 50 16 44% 169 39.2%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
133NT V+1 630 34 94% 203 43.4%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
146D V-1 -100 11 31% 214 42.5%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som ÖV mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
151 S= -80 20 56% 234 43.4%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
163NT V-2 -200 1 3% 235 40.9%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
176NT N-1 50 26 72% 261 42.7%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
182 Ö+2 170 32 89% 293 45.3%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som ÖV mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
194 N+1 -450 7 19% 300 43.9%KD108D102Kn104EKn2 97329D96K8764
203 S+3 -230 30 83% 330 45.9%983Kn8KKn287532 KD65641075ED96
Rond 11, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
214 S+2 -680 5 14% 335 44.3%D6492D10752863 E9872D4Kn86DKn5
224D N-2 300 2 6% 337 42.6%EKD5EK862D1094 109395D105EKKn83
Rond 12, som NS mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
232 N+3 200 9 25% 346 41.8%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
242NT Ö+2 -180 13 36% 359 41.6%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785