Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K104
ED52
Dkn95
D5
#
E7
Kkn863
E108
kn109
#
Dkn653
4
763
EK86
#
982
1097
K42
7432

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N46544
S46544
Ö97797
V97798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christian Frisk - Mona Andersson Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT V-2 D 100 35/1
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT V-2 D 100 35/1
Björn Nilsén - Irene Nilsén Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT V-1 5 50 30/6
Marianne Servin - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 3NT V-1 5 50 30/6
Rutger Persson - Claes Nilsson Mats Holm - Svante Berglund 3NT Ö-1 3 50 30/6
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 1 Ö= 7 -80 26/10
Mats Andersson - Ulla Lundström Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT V= D -90 23/13
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V= D -90 23/13
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Björn Klefbohm - Stig Unoson 2NT V= 5 -120 17/19
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2NT V= 5 -120 17/19
Karen Nielsen - Berit Linse Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2NT V= D -120 17/19
Bibi Jönsson - Willy Landgren Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 2NT V= 5 -120 17/19
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 3 Ö= 9 -140 10/26
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 3 Ö= 9 -140 10/26
Rolf Bergström - Christer Löfgren Barbro Melander - Anders Nordberg 2 Ö+1 2 -140 10/26
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT V+2 D -150 6/30
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+2 10 -170 4/32
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1D V+1 5 -260 2/34
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Bengt Nilsson - Peter Gati 3NT V= 5 -400 0/36