Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
E6
98
K1085
107643
?
10852
kn65
742
KD2
?
K943
E7
Ekn963
85
?
Dkn7
KD10432
D
Ekn9

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N86868
S86858
Ö57475
V47475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S= 2 420 35/1
Mats Andersson - Ulla Lundström Barbro Melander - Anders Nordberg 4 S= 2 420 35/1
Björn Klefbohm - Stig Unoson Bengt Nilsson - Peter Gati 1 S+3 K 170 32/4
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 V-3 9 150 30/6
Stefan Rosenberg - Lars Persson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 2 S+1 2 140 25/11
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 S= 7 140 25/11
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 S= 7 140 25/11
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Mats Holm - Svante Berglund 2 S+1 2 140 25/11
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Karen Nielsen - Berit Linse 1 S= 2 80 20/16
Björn Nilsén - Irene Nilsén Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-1 K 50 15/21
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 2 Ö-1 D 50 15/21
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 9 50 15/21
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 V-1 8 50 15/21
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 S-1 K -50 10/26
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 V= 8 -110 6/30
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 V= 3 -110 6/30
Christian Frisk - Mona Andersson Ebba Ericsson - Ulla Regnér 2 V= 9 -110 6/30
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 3 Ö= D -140 2/34
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3D Ö= E -530 0/36