Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Väst giv
alla i zon
#
42
E75
ED9843
104
#
KD65
64
1075
ED96
#
983
kn8
Kkn2
87532
#
Ekn107
KD10932
6
Kkn

Optimalt kontrakt: 6D V-5 1400
 NT
N481168
S581268
Ö74175
V74175
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 3NT S+2 K 660 36/0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S+1 D 650 26/10
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 K 650 26/10
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bengt Nilsson - Peter Gati 4 S+1 K 650 26/10
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Barbro Melander - Anders Nordberg 4 S+1 K 650 26/10
Karen Nielsen - Berit Linse Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S+1 5 650 26/10
Mats Holm - Svante Berglund Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 S+1 7 650 26/10
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S+1 E 650 26/10
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S+1 E 650 26/10
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 S+1 9 650 26/10
Christian Frisk - Mona Andersson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S= K 620 12/24
Mats Andersson - Ulla Lundström Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 S= K 620 12/24
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Gunlis Åberg - Mona Berge 4 S= E 620 12/24
Marianne Servin - Ulla Öberg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 S= K 620 12/24
Rutger Persson - Claes Nilsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= 10 620 12/24
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S+3 K 230 6/30
Ulla Borgström - Monica Wester Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 S+3 K 200 4/32
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S-1 6 -100 1/35
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 S-1 K -100 1/35