Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K86
kn10954
106
kn93
#
9753
E2
KD52
D82
#
D42
K73
kn9843
65
#
Ekn10
D86
E7
EK1074

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N96977
S96977
Ö47455
V47455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Stig Unoson Barbro Melander - Anders Nordberg 4 N= 5 620 36/0
Gunlis Åberg - Mona Berge Karen Nielsen - Berit Linse 3 N+1 6 170 34/2
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulla Borgström - Monica Wester 2NT S+1 3 150 32/4
Bengt Nilsson - Peter Gati Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 3 S= E 140 29/7
Mats Andersson - Ulla Lundström Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 2 S+1 K 140 29/7
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 2NT S= K 120 25/11
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT S= 2 120 25/11
Per Boberg - Kerstin Boberg Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 2 S+1 9 110 22/14
Stefan Rosenberg - Lars Persson Christian Frisk - Mona Andersson 1NT S= 5 90 19/17
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 2 S= E 90 19/17
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ebba Ericsson - Ulla Regnér 2NT S-1 K -100 12/24
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 N-1 4 -100 12/24
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT S-1 5 -100 12/24
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 S-1 E -100 12/24
Marianne Servin - Ulla Öberg Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N-1 4 -100 12/24
Rolf Bergström - Christer Löfgren Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S-2 K -200 4/32
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 2NT S-2 5 -200 4/32
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Mats Holm - Svante Berglund 2NT S-2 2 -200 4/32
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT S-3 K -300 0/36