Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Dkn3
K32
E65
EK86
#
EK5
ED76
kn74
kn52
#
10874
10854
K83
D7
#
962
kn9
D1092
10943

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N87666
S87666
Ö56777
V56777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Nilsén - Irene Nilsén Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 1NTD V-1 E 200 33/3
Björn Klefbohm - Stig Unoson Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 1NT V-2 E 200 33/3
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NTD V-1 E 200 33/3
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT V-2 K 200 33/3
Bengt Nilsson - Peter Gati Christian Frisk - Mona Andersson 1NT V-1 E 100 25/11
Ulla Borgström - Monica Wester Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 1NT V-1 K 100 25/11
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Holm - Svante Berglund 3 V-1 K 100 25/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V-1 E 100 25/11
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S= E 90 19/17
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 2 S= E 90 19/17
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 1NT V= 8 -90 13/23
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Stefan Rosenberg - Lars Persson 1NT V= 2 -90 13/23
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunlis Åberg - Mona Berge 1NT V= 6 -90 13/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Karen Nielsen - Berit Linse 1NT V= 6 -90 13/23
Barbro Melander - Anders Nordberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 S-1 E -100 5/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 S-1 E -100 5/31
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 2 S-1 2 -100 5/31
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 S-1 E -100 5/31
Mats Andersson - Ulla Lundström Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 1NT V+1 E -120 0/36