Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
103
853
E1082
K762
#
D9862
EK102
D64
kn
#
7
D64
K53
ED10943
#
EKkn54
kn97
kn97
85

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N35454
S35454
Ö97988
V108988
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Ulla Lundström Bengt Nilsson - Peter Gati 3NT Ö-2 7 100 35/1
Mats Holm - Svante Berglund Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 V-2 3 100 35/1
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö-1 E 50 30/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 3NT V-1 2 50 30/6
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT V-1 10 50 30/6
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 2 Ö+1 E -110 25/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 Ö= 9 -110 25/11
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Barbro Melander - Anders Nordberg 2NT Ö= E -120 22/14
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö+1 E -130 19/17
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 Ö+1 E -130 19/17
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 V+1 2 -140 16/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Björn Klefbohm - Stig Unoson 2NT Ö+2 E -180 13/23
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Stefan Rosenberg - Lars Persson 2NT Ö+2 E -180 13/23
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Karen Nielsen - Berit Linse 3NT V= 2 -400 8/28
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V= 2 -400 8/28
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V= 2 -400 8/28
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö+1 E -430 4/32
Per Boberg - Kerstin Boberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT V+2 2 -460 1/35
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V+2 E -460 1/35