Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Kkn10
kn10765
3
E1072
#
E9872
D4
kn86
Dkn5
#
D64
92
D10752
863
#
53
EK83
EK94
K94

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N11811810
S11811810
Ö25252
V25252
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Bengt Nilsson - Peter Gati 4 S+2 8 680 31/5
Stefan Rosenberg - Lars Persson Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 S+2 D 680 31/5
Mats Andersson - Ulla Lundström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S+2 5 680 31/5
Mats Holm - Svante Berglund Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 S+2 E 680 31/5
Gunlis Åberg - Mona Berge Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N+2 D 680 31/5
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Karen Nielsen - Berit Linse 4 S+2 D 680 31/5
Barbro Melander - Anders Nordberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 S+1 D 650 15/21
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+1 6 650 15/21
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 4 S+1 E 650 15/21
Christian Frisk - Mona Andersson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 N+1 4 650 15/21
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 S+1 E 650 15/21
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 S+1 2 650 15/21
Marianne Servin - Ulla Öberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S+1 8 650 15/21
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 E 650 15/21
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+1 E 650 15/21
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 S+1 E 650 15/21
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 4 S= 8 620 4/32
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 S+2 2 170 2/34
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N-2 4 -200 0/36