Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
KD954
Ekn7
E3
762
#
Ekn107
432
102
E1093
#
62
K106
D9875
Dkn5
#
83
D985
Kkn64
K84

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N66877
S66877
Ö67456
V77566
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Barbro Melander - Anders Nordberg 1NT S+2 3 150 36/0
Per Boberg - Kerstin Boberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 N+1 7 140 34/2
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 1NT S+1 E 120 28/8
Björn Klefbohm - Stig Unoson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 1NT S+1 10 120 28/8
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S+1 3 120 28/8
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 1NT S+1 3 120 28/8
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gunlis Åberg - Mona Berge 1NT S+1 9 120 28/8
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 N= 6 110 22/14
Bengt Nilsson - Peter Gati Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 1NT S= 2 90 17/19
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Stefan Rosenberg - Lars Persson 1NT S= 4 90 17/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT S= 3 90 17/19
Rutger Persson - Claes Nilsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT S= 3 90 17/19
Karen Nielsen - Berit Linse Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V-1 K 50 11/25
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Mats Holm - Svante Berglund 2 Ö-1 8 50 11/25
Christian Frisk - Mona Andersson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N-1 D -100 7/29
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 1NT S-1 3 -100 7/29
Rolf Bergström - Christer Löfgren Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 N-2 6 -200 3/33
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 N-2 D -200 3/33
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Mats Andersson - Ulla Lundström 3NT N-3 6 -300 0/36