Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Ekn1097

E642
K864
#
84
87652
D107
E95
#
D5
Ekn9
Kkn93
kn1032
#
K632
KD1043
85
D7

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N778107
S778107
Ö65525
V66536
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Mats Holm - Svante Berglund 3D V-4 E 1100 36/0
Bengt Nilsson - Peter Gati Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 4 N+2 E 480 34/2
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 E 450 30/6
Christian Frisk - Mona Andersson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+1 Kn 450 30/6
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gunlis Åberg - Mona Berge 4 N+1 E 450 30/6
Per Boberg - Kerstin Boberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 N= Kn 420 21/15
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 N= Kn 420 21/15
Björn Klefbohm - Stig Unoson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 N= 2 420 21/15
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 4 N= 9 420 21/15
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N= 3 420 21/15
Rutger Persson - Claes Nilsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N= E 420 21/15
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Barbro Melander - Anders Nordberg 3 N+2 Kn 200 13/23
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+2 E 200 13/23
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Mats Andersson - Ulla Lundström 2 N+2 Kn 170 7/29
Rolf Bergström - Christer Löfgren Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 N+2 3 170 7/29
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 N+2 Kn 170 7/29
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 2 N+2 3 170 7/29
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N-1 3 -50 1/35
Karen Nielsen - Berit Linse Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N-1 3 -50 1/35