Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
EKkn872
kn84
83
K4
#
10
952
EK9765
kn92
#
D9
KD106
kn42
ED83
#
6543
E73
D10
10765

Optimalt kontrakt: 5 V= -600
 NT
N32274
S32274
Ö9111066
V9111066
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stefan Rosenberg - Lars Persson Christian Frisk - Mona Andersson 2 N+1 K 140 35/1
Rolf Bergström - Christer Löfgren Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N= 2 140 35/1
Per Boberg - Kerstin Boberg Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 2 N= K 110 32/4
Björn Klefbohm - Stig Unoson Barbro Melander - Anders Nordberg 3 N-1 2 -50 25/11
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 3 N-1 Kn -50 25/11
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N-1 E -50 25/11
Gunlis Åberg - Mona Berge Karen Nielsen - Berit Linse 3 N-1 K -50 25/11
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N-1 D -50 25/11
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 Kn -50 25/11
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 N-2 Kn -100 14/22
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 4 N-2 6 -100 14/22
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 4 N-2 K -100 14/22
Mats Andersson - Ulla Lundström Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 N-2 2 -100 14/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N-2 Kn -100 14/22
Marianne Servin - Ulla Öberg Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 V+1 E -130 8/28
Bengt Nilsson - Peter Gati Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 4 V+1 E -150 4/32
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+1 E -150 4/32
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 E -150 4/32
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Mats Holm - Svante Berglund 3D N-2 2 -300 0/36