Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
3
K1085
K1052
Ekn97
#
EDkn105
EDkn42
7
K2
#
K8642
6
Ekn43
653
#
97
973
D986
D1084

Optimalt kontrakt: 7D N-5 -1100
 NT
N68415
S68415
Ö459117
V659127
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö+2 6 -200 35/1
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 3 V+2 3 -200 35/1
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V+4 5 -230 32/4
Karen Nielsen - Berit Linse Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V= 2 -620 30/6
Barbro Melander - Anders Nordberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 V+1 E -650 20/16
Per Boberg - Kerstin Boberg Mats Andersson - Ulla Lundström 4 Ö+1 8 -650 20/16
Björn Klefbohm - Stig Unoson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 4 Ö+1 4 -650 20/16
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 Ö+1 4 -650 20/16
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 V+1 2 -650 20/16
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 V+1 E -650 20/16
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö+1 4 -650 20/16
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 5 -650 20/16
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Gunlis Åberg - Mona Berge 4 V+1 2 -650 20/16
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V+2 2 -680 6/30
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 V+2 9 -680 6/30
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+2 E -680 6/30
Marianne Servin - Ulla Öberg Mats Holm - Svante Berglund 4 V+2 E -680 6/30
Rutger Persson - Claes Nilsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 V+2 3 -680 6/30
Stefan Rosenberg - Lars Persson Bengt Nilsson - Peter Gati 6 Ö= 9 -1430 0/36