Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Öst giv
alla i zon
#
kn32
K8
Kkn3
K8542
#
D1086
D107642
ED
E
#
EK94
E9
98765
109
#
75
kn53
1042
Dkn763

Optimalt kontrakt: 6 V= -1430
 NT
N73212
S73212
Ö6911118
V6911128
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V-1 2 100 36/0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 V+2 2 -170 34/2
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 Ö+2 D -200 32/4
Barbro Melander - Anders Nordberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö= 7 -620 28/8
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 V= 2 -620 28/8
Karen Nielsen - Berit Linse Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö= D -620 28/8
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö+1 D -650 17/19
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V+1 4 -650 17/19
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+1 7 -650 17/19
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 Ö+1 6 -650 17/19
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 K -650 17/19
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V+1 4 -650 17/19
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 4 -650 17/19
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Gunlis Åberg - Mona Berge 4 Ö+1 D -650 17/19
Per Boberg - Kerstin Boberg Mats Andersson - Ulla Lundström 4 Ö+2 D -680 5/31
Björn Klefbohm - Stig Unoson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 4 Ö+2 D -680 5/31
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 4 Ö+2 D -680 5/31
Marianne Servin - Ulla Öberg Mats Holm - Svante Berglund 4 Ö+2 D -680 5/31
Stefan Rosenberg - Lars Persson Bengt Nilsson - Peter Gati 6 Ö= 7 -1430 0/36