Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
EDkn2
EKD
ED72
E10
#
97643
9732
1098
4
#
85
kn65
Kkn4
D9763
#
K10
1084
653
Kkn852

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N1210101012
S1110101012
Ö12331
V12331
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Berit Linse Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT N+3 6 490 36/0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 3NT N+2 3 460 28/8
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 3NT N+2 4 460 28/8
Mats Andersson - Ulla Lundström Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3NT N+2 6 460 28/8
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+2 6 460 28/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 3NT N+2 6 460 28/8
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT N+2 6 460 28/8
Rutger Persson - Claes Nilsson Mats Holm - Svante Berglund 3NT N+2 8 460 28/8
Rolf Bergström - Christer Löfgren Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT N+1 6 430 20/16
Björn Nilsén - Irene Nilsén Stefan Rosenberg - Lars Persson 6NT N-1 6 -50 10/26
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 6NT N-1 8 -50 10/26
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Björn Klefbohm - Stig Unoson 6NT N-1 6 -50 10/26
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6NT N-1 6 -50 10/26
Christian Frisk - Mona Andersson Per Boberg - Kerstin Boberg 6NT N-1 5 -50 10/26
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Bengt Nilsson - Peter Gati 5NT N-1 8 -50 10/26
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 6NT N-1 3 -50 10/26
Bibi Jönsson - Willy Landgren Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 5NT N-1 6 -50 10/26
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 5 N-1 5 -50 10/26
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 6NT N-2 6 -100 0/36