Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Nord giv
alla i zon
#
109
E763
987
K975
#
E8742
Dkn
EKD5
E3
#
K63
9852
kn632
D4
#
Dkn5
K104
104
kn10862

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N73644
S73644
Ö59797
V59797
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Berit Linse Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT Ö-2 Kn 200 36/0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Mats Andersson - Ulla Lundström 4 V-1 10 100 28/8
Stefan Rosenberg - Lars Persson Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 4 V-1 10 100 28/8
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Per Boberg - Kerstin Boberg 4 V-1 10 100 28/8
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 V-1 8 100 28/8
Ulla Borgström - Monica Wester Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V-1 E 100 28/8
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 V-1 8 100 28/8
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V-1 9 100 28/8
Christian Frisk - Mona Andersson Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 3 V+1 6 -170 20/16
Björn Nilsén - Irene Nilsén Björn Klefbohm - Stig Unoson 2NT Ö+2 Kn -180 18/18
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 V= 9 -620 11/25
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Barbro Melander - Anders Nordberg 4 V= 5 -620 11/25
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 V= 9 -620 11/25
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mats Holm - Svante Berglund 4 V= E -620 11/25
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Mona Berge 4 V= 5 -620 11/25
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 V= 9 -620 11/25
Bengt Nilsson - Peter Gati Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT V+1 10 -630 2/34
Rolf Bergström - Christer Löfgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V+1 5 -630 2/34
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V+1 5 -630 2/34