Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn8743
74
7
EK643
#
EK102
kn
kn109865
109
#
D5
ED9865
E32
D2
#
96
K1032
KD4
kn875

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N72577
S72577
Ö49766
V49766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christian Frisk - Mona Andersson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 1D N= E 160 36/0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 Ö-2 9 100 30/6
Rolf Bergström - Christer Löfgren Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT V-2 E 100 30/6
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 3 Ö-2 9 100 30/6
Mats Holm - Svante Berglund Karen Nielsen - Berit Linse 3D Ö-1 9 100 30/6
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Borgström - Monica Wester 4D V-1 K 100 30/6
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 3 V-1 E 50 16/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Barbro Melander - Anders Nordberg 2 Ö-1 K 50 16/20
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Bengt Nilsson - Peter Gati 2NT V-1 7 50 16/20
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-1 9 50 16/20
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö-1 5 50 16/20
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 E 50 16/20
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 Ö-1 8 50 16/20
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 V-1 E 50 16/20
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 3 V-1 E 50 16/20
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 Ö= 4 -110 6/30
Mats Andersson - Ulla Lundström Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö= 9 -140 2/34
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 Ö= 9 -140 2/34
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunlis Åberg - Mona Berge 2 Ö+1 4 -140 2/34