Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
E84
E92
E102
9742
#
D53
84
Kkn9653
63
#
1072
KD103
84
KDkn5
#
Kkn96
kn765
D7
E108

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N87899
S87899
Ö46544
V46544
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3D V-3 9 500 36/0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 Ö-4 E 200 34/2
Björn Klefbohm - Stig Unoson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 Ö-3 6 150 30/6
Mats Holm - Svante Berglund Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö-3 D 150 30/6
Ulla Borgström - Monica Wester Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 V-3 E 150 30/6
Rutger Persson - Claes Nilsson Karen Nielsen - Berit Linse 1NT N+1 K 120 26/10
Bengt Nilsson - Peter Gati Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= 4 110 21/15
Barbro Melander - Anders Nordberg Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 1 S+1 3 110 21/15
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 2 S= 9 110 21/15
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 1 S+1 5 110 21/15
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 S= 8 80 16/20
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 2 V-1 E 50 14/22
Per Boberg - Kerstin Boberg Ebba Ericsson - Ulla Regnér Pass   9/27
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Mats Andersson - Ulla Lundström Pass   9/27
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Pass   9/27
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Stefan Rosenberg - Lars Persson Pass   9/27
Christian Frisk - Mona Andersson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 2 V= 9 -90 4/32
Gunlis Åberg - Mona Berge Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT N-1 K -100 2/34
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N-2 8 -200 0/36