Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
K8
754
E952
E1085
#
E3
E1083
KDkn3
kn94
#
D10975
K6

KD7632
#
kn642
Dkn92
108764

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N36544
S26543
Ö106899
V106898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Nilsson - Peter Gati Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö-2 7 200 35/1
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-2 2 200 35/1
Barbro Melander - Anders Nordberg Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 4 V-1 4 100 28/8
Per Boberg - Kerstin Boberg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 V-1 7 100 28/8
Mats Holm - Svante Berglund Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö-1 2 100 28/8
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 3NT V-1 8 100 28/8
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V-1 5 100 28/8
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 Ö= 2 -110 22/14
Gunlis Åberg - Mona Berge Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT V+1 5 -150 19/17
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2NT V+1 5 -150 19/17
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4D S-3 E -500 16/20
Björn Klefbohm - Stig Unoson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT V= 2 -600 14/22
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Mats Andersson - Ulla Lundström 4 Ö= D -620 11/25
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 Ö= D -620 11/25
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT V+1 2 -630 5/31
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT V+1 5 -630 5/31
Ulla Borgström - Monica Wester Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V+1 7 -630 5/31
Rutger Persson - Claes Nilsson Karen Nielsen - Berit Linse 3NT V+1 5 -630 5/31
Christian Frisk - Mona Andersson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 3NT V+2 5 -660 0/36