Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
2
D7542
K73
E754
#
ED654
E
D986
986
#
K107
kn83
Ekn42
Kkn3
#
kn983
K1096
105
D102

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N52834
S52833
Ö8115108
V8115108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Stig Unoson Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 2NT Ö-2 10 100 35/1
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V-2 2 100 35/1
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 V-1 2 50 31/5
Ulla Borgström - Monica Wester Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 4 Ö-1 K 50 31/5
Rolf Bergström - Christer Löfgren Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+1 6 -130 28/8
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 V= 4 -140 26/10
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+4 6 -170 24/12
Barbro Melander - Anders Nordberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö= 6 -400 22/14
Bengt Nilsson - Peter Gati Christian Frisk - Mona Andersson 4 V= 5 -420 14/22
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 4 V= 2 -420 14/22
Mats Andersson - Ulla Lundström Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 4 V= 2 -420 14/22
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 V= 5 -420 14/22
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= E -420 14/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Holm - Svante Berglund 4 V= E -420 14/22
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 V= E -420 14/22
Björn Nilsén - Irene Nilsén Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 V+1 2 -450 4/32
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunlis Åberg - Mona Berge 4 V+1 2 -450 4/32
Marianne Servin - Ulla Öberg Karen Nielsen - Berit Linse 4 V+1 5 -450 4/32
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT Ö+2 6 -460 0/36