Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E10
kn4
E9643
10643
#
86
10653
Kkn107
Ekn9
#
KD53
D2
D85
K875
#
kn9742
EK987
2
D2

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N55775
S55775
Ö68558
V68558
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 Ö-3 2 150 36/0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S= 10 110 33/3
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1 S+1 7 110 33/3
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2NT V-2 4 100 30/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 1NT V-1 4 50 28/8
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Pass   26/10
Christian Frisk - Mona Andersson Ebba Ericsson - Ulla Regnér 2 V= E -90 24/12
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 S-1 8 -100 20/16
Mats Andersson - Ulla Lundström Barbro Melander - Anders Nordberg 2 S-1 8 -100 20/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N-1 D -100 20/16
Stefan Rosenberg - Lars Persson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3 Ö= E -110 16/20
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Mats Holm - Svante Berglund 1NT V+1 Kn -120 14/22
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 1NT V+2 6 -150 9/27
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö+1 E -150 9/27
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 1NT V+2 4 -150 9/27
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Karen Nielsen - Berit Linse 1NT V+2 4 -150 9/27
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 S-2 8 -200 4/32
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 N-3 7 -300 2/34
Björn Klefbohm - Stig Unoson Bengt Nilsson - Peter Gati 2NT N-4 5 -400 0/36