Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
653
E987
EDkn107
D
#
Kkn92
K105
4
kn10754
#
4
Dkn62
652
E8632
#
ED1087
43
K983
K9

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N49688
S49688
Ö93655
V93655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 4 S= 4 420 36/0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT S= 5 400 33/3
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT S= 5 400 33/3
Rolf Bergström - Christer Löfgren Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 N= E 130 30/6
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Bengt Nilsson - Peter Gati 3 N= 4 110 27/9
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Borgström - Monica Wester 3 N= 4 110 27/9
Christian Frisk - Mona Andersson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT N-1 3 -50 22/14
Mats Holm - Svante Berglund Karen Nielsen - Berit Linse 4 S-1 4 -50 22/14
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunlis Åberg - Mona Berge 5 N-1 D -50 22/14
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Hanna Lewandowski - Marek Drukier 5 N-2 4 -100 11/25
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Barbro Melander - Anders Nordberg 5 N-2 E -100 11/25
Björn Klefbohm - Stig Unoson Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S-2 4 -100 11/25
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson 4 S-2 4 -100 11/25
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 S-2 4 -100 11/25
Mats Andersson - Ulla Lundström Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S-2 4 -100 11/25
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-2 4 -100 11/25
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 5 N-2 E -100 11/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S-3 Kn -150 2/34
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4D S-2 4 -300 0/36