Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
9

EDkn10876532
K6
#
EKDkn
EDkn1092

943
#
104
K8643
K4
kn752
#
876532
75
9
ED108

Optimalt kontrakt: 5D Ö-1 100
 NT
N511273
S511273
Ö711058
V811058
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Mats Andersson - Ulla Lundström 6D N= 3 1090 36/0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Barbro Melander - Anders Nordberg 6 N= 3 920 34/2
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Per Boberg - Kerstin Boberg 5D N+1 6 650 32/4
Björn Nilsén - Irene Nilsén Björn Klefbohm - Stig Unoson 5D N= 4 550 30/6
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 5 N= K 400 28/8
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 6D V-1 E 100 25/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6D V-1 E 100 25/11
Karen Nielsen - Berit Linse Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 6 V-1 9 50 21/15
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 6 V-1 9 50 21/15
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 6 S-1 E -50 17/19
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Mona Berge 6 N-1 K -50 17/19
Bengt Nilsson - Peter Gati Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 7D N-1 4 -100 14/22
Stefan Rosenberg - Lars Persson Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 5 V= E -450 8/28
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 5 V= E -450 8/28
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mats Holm - Svante Berglund 5 Ö= 9 -450 8/28
Ulla Borgström - Monica Wester Marianne Servin - Ulla Öberg 5 V= E -450 8/28
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 V= E -450 8/28
Christian Frisk - Mona Andersson Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 5D V= E -650 2/34
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 6NTD N-9 K -2300 0/36