Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
872
EDkn8642
743
#
1093
95
D105
EKkn83
#
EKD5

EK862
D1094
#
kn64
K1073
kn9
7652

Optimalt kontrakt: 7 V= -2210
 NT
N00800
S00800
Ö13125126
V13135136
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 V+1 E -150 36/0
Mats Andersson - Ulla Lundström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4D N-2 E -300 34/2
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 5 V= E -600 32/4
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 5 Ö+1 K -620 30/6
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Björn Nilsén - Irene Nilsén 5 Ö+2 7 -640 22/14
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Bengt Nilsson - Peter Gati 5 Ö+2 K -640 22/14
Stefan Rosenberg - Lars Persson Björn Klefbohm - Stig Unoson 5 V+2 8 -640 22/14
Gunlis Åberg - Mona Berge Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 V+2 E -640 22/14
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 5 V+2 E -640 22/14
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 Ö+2 6 -640 22/14
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 5 Ö+2 7 -640 22/14
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Karen Nielsen - Berit Linse 4 Ö+1 K -650 14/22
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 4 Ö+3 K -710 12/24
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT V+4 8 -720 10/26
Barbro Melander - Anders Nordberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 6 V+1 E -1390 4/32
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 6 V+1 E -1390 4/32
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Per Boberg - Kerstin Boberg 6 V+1 E -1390 4/32
Christian Frisk - Mona Andersson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 6 Ö+1 7 -1390 4/32
Mats Holm - Svante Berglund Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4D Ö+3 K -1390 4/32