Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Ekn54
EK7653
5
105
#
9732
9
D96
K8764
#
KD108
D102
kn104
Ekn2
#
6
kn84
EK8732
D93

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N591067
S591067
Ö54275
V54275
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 N+2 D 480 36/0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+1 K 450 29/7
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 K 450 29/7
Christian Frisk - Mona Andersson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N+1 K 450 29/7
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Barbro Melander - Anders Nordberg 4 N+1 K 450 29/7
Ulla Borgström - Monica Wester Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N+1 4 450 29/7
Rutger Persson - Claes Nilsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N+1 K 450 29/7
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= K 420 17/19
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 N= K 420 17/19
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bengt Nilsson - Peter Gati 4 N= K 420 17/19
Mats Andersson - Ulla Lundström Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 N= K 420 17/19
Karen Nielsen - Berit Linse Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N= E 420 17/19
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N= E 420 17/19
Marianne Servin - Ulla Öberg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 N+3 K 230 10/26
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 N+1 8 170 8/28
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 3 S= 9 110 6/30
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Gunlis Åberg - Mona Berge 4 N-1 E -50 3/33
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N-1 K -50 3/33
Britten Synnergren - Ulla Hellqvist Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N-2 K -100 0/36