Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.18

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D92
EKD542
E9
KD
#
EK7
kn10
Kkn104
9432
#
86543
87
63
kn876
#
kn10
963
D8752
E105

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N7911710
S7911711
Ö64262
V64262
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 1D V-3 K 800 36/0
Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N+1 3 650 28/8
Per Boberg - Kerstin Boberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 N+1 7 650 28/8
Björn Nilsén - Irene Nilsén Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 6 650 28/8
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Christian Frisk - Mona Andersson 4 N+1 6 650 28/8
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Barbro Melander - Anders Nordberg 4 N+1 3 650 28/8
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 N+1 6 650 28/8
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N+1 6 650 28/8
Mats Holm - Svante Berglund Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT S+1 2 630 20/16
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Britten Synnergren - Ulla Hellqvist 4 N= 3 620 16/20
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Karen Nielsen - Berit Linse 4 N= Kn 620 16/20
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 N= 6 620 16/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 N+3 7 200 9/27
Mats Andersson - Ulla Lundström Bengt Nilsson - Peter Gati 3 N+2 6 200 9/27
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 N+3 4 200 9/27
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 N+2 8 200 9/27
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 1 N+3 3 170 4/32
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 N+1 6 140 2/34
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N= 6 90 0/36