Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 41, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
13 V-1 50 15 42% 15 42.0%E698K1085107643 DKn7KD10432DEKn9
22NT V-2 100 30 83% 45 62.5%E10Kn4E964310643 Kn9742EK9872D2
Rond 2, som ÖV mot par 31, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
33 N-1 50 11 31% 56 52.0%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42NT S= -120 11 31% 67 46.8%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som NS mot par 37, Ulla Borgström - Monica Wester
52 N= 110 22 61% 89 49.6%KD954EKn7E3762 83D985KKn64K84
63 N+2 200 13 36% 102 47.3%EKn1097E642K864 K632KD104385D7
Rond 4, som ÖV mot par 47, Rutger Persson - Claes Nilsson
71NT V-1 -100 11 31% 113 45.0%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V-2 -100 1 3% 114 39.8%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som ÖV mot par 44, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
94 Ö+1 650 16 44% 130 40.2%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 V+1 650 19 53% 149 41.5%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som NS mot par 38, Gunlis Åberg - Mona Berge
115 N-1 -50 22 61% 171 43.3%653E987EDKn107D ED108743K983K9
122 Ö+1 -140 2 6% 173 40.2%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som ÖV mot par 46, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
134 V-1 -100 8 22% 181 38.8%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
146 V-1 -50 15 42% 196 39.0%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som ÖV mot par 35, Mats Holm - Svante Berglund
152 Ö-3 -150 6 17% 202 37.5%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
163NT Ö-1 -100 8 22% 210 36.6%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 48, Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl
175 N-1 50 26 72% 236 38.6%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
181D V+1 260 34 94% 270 41.7%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som ÖV mot par 34, Karen Nielsen - Berit Linse
194 N= -420 19 53% 289 42.3%KD108D102Kn104EKn2 97329D96K8764
204 S+1 -650 10 28% 299 41.6%983Kn8KKn287532 KD65641075ED96
Rond 11, som NS mot par 45, Bibi Jönsson - Willy Landgren
213 N-2 -200 0 0% 299 39.6%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
225 Ö+1 -620 30 83% 329 41.6%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som NS mot par 43, Marianne Servin - Ulla Öberg
232 N= 90 0 0% 329 39.8%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
243NT V= -400 8 22% 337 39.0%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785