Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Britten Synnergren - Ulla Hellqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
12 V= -110 6 17% 6 17.0%E698K1085107643 DKn7KD10432DEKn9
21NT V+2 -150 9 25% 15 21.0%E10Kn4E964310643 Kn9742EK9872D2
Rond 2, som ÖV mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
34 N-2 100 22 61% 37 34.3%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42 S= -90 17 47% 54 37.5%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som NS mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
53NT N-3 -300 0 0% 54 30.0%KD954EKn7E3762 83D985KKn64K84
62 N+2 170 7 19% 61 28.2%EKn1097E642K864 K632KD104385D7
Rond 4, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
71NT V-2 -200 3 8% 64 25.3%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
82NT Ö-2 -100 1 3% 65 22.5%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som ÖV mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
93 V+2 200 1 3% 66 20.3%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 Ö+2 680 31 86% 97 26.9%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som NS mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
115 N-2 -100 11 31% 108 27.3%653E987EDKn107D ED108743K983K9
122 Ö= -110 6 17% 114 26.4%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
133 V+1 170 16 44% 130 27.8%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
145D V= 650 34 94% 164 32.5%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som ÖV mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
151 S+1 -110 15 42% 179 33.1%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
164 V-1 -100 8 22% 187 32.4%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
173NT N+2 -460 8 22% 195 31.8%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
181 Ö= 80 10 28% 205 31.6%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som NS mot par 6, Per Boberg - Kerstin Boberg
194 N-2 -100 0 0% 205 29.9%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S-1 -100 1 3% 206 28.6%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
214 S+1 -650 21 58% 227 30.0%D6492D10752863 E9872D4Kn86DKn5
224 Ö+3 710 24 67% 251 31.7%EKD5EK862D1094 109395D105EKKn83
Rond 12, som ÖV mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
234 N= -620 20 56% 271 32.7%865438763Kn876 EK7Kn10KKn1049432
242 Ö+1 110 11 31% 282 32.7%7D64K53ED10943 D9862EK102D64Kn