Kommande tävlingar
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson
13 Ö= -140 2 6% 2 6.0%E698K1085107643 DKn7KD10432DEKn9
21NT V+2 -150 9 25% 11 15.5%E10Kn4E964310643 Kn9742EK9872D2
Rond 2, som ÖV mot par 6, Per Boberg - Kerstin Boberg
32 N= -110 4 11% 15 14.0%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42 S+1 -110 14 39% 29 20.2%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som NS mot par 7, Björn Nilsén - Irene Nilsén
51NT S+1 120 28 78% 57 31.8%KD954EKn7E3762 83D985KKn64K84
62 N+2 170 7 19% 64 29.7%EKn1097E642K864 K632KD104385D7
Rond 4, som ÖV mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
71NT V= 90 23 64% 87 34.6%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V= 420 22 61% 109 37.9%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som NS mot par 9, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
94 V+2 -680 6 17% 115 35.6%3K1085K1052EKn97 97973D986D1084
104 Ö+1 -650 17 47% 132 36.7%Kn32K8KKn3K8542 75Kn531042DKn763
Rond 6, som ÖV mot par 10, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
114 S= -420 0 0% 132 33.4%4DKn62652E8632 KKn92K1054Kn10754
123 V-1 -50 20 56% 152 35.2%D5ED9865E32D2 EK102KnKn109865109
Rond 7, som ÖV mot par 11, Stefan Rosenberg - Lars Persson
134 V-1 -100 8 22% 160 34.2%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
145 V= 450 28 78% 188 37.4%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som NS mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
151 S= 80 16 44% 204 37.8%E84E92E1029742 KKn96Kn765D7E108
163NT V-2 200 35 97% 239 41.5%K8754E952E1085 Kn642DKn92108764
Rond 9, som NS mot par 1, Bengt Nilsson - Peter Gati
175NT N-1 -50 10 28% 249 40.7%EDKn2EKDED72E10 K101084653KKn852
183NT V= -400 0 0% 249 38.4%K104ED52DKn95D5 9821097K427432
Rond 10, som NS mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
194 N+1 450 29 81% 278 40.7%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S+1 650 26 72% 304 42.2%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som NS mot par 3, Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson
214 S+1 650 15 42% 319 42.2%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
223NT V+4 -720 10 28% 329 41.6%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som NS mot par 4, Britten Synnergren - Ulla Hellqvist
234 N= 620 16 44% 345 41.7%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
242 Ö+1 -110 25 69% 370 42.8%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785