Kommande tävlingar
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Barbro Melander - Anders Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
14 S= -420 1 3% 1 3.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
22 S-1 100 16 44% 17 23.5%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
33 N-1 50 11 31% 28 26.0%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
44 N= -620 0 0% 28 19.5%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som ÖV mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
51NT S+2 -150 0 0% 28 15.6%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
63 N+2 -200 23 64% 51 23.7%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som NS mot par 6, Per Boberg - Kerstin Boberg
72 S-1 -100 5 14% 56 22.3%DKn3K32E65EK86 962Kn9D109210943
83NT Ö= -400 22 61% 78 27.1%2D7542K73E754 Kn983K1096105D102
Rond 5, som NS mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
94 V+1 -650 20 56% 98 30.3%3K1085K1052EKn97 97973D986D1084
104 Ö= -620 28 78% 126 35.1%Kn32K8KKn3K8542 75Kn531042DKn763
Rond 6, som ÖV mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
115 N-2 100 25 69% 151 38.2%4DKn62652E8632 KKn92K1054Kn10754
122 Ö-1 -50 20 56% 171 39.7%D5ED9865E32D2 EK102KnKn109865109
Rond 7, som ÖV mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
134 V= 620 25 69% 196 41.9%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
146 N= -920 2 6% 198 39.4%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som NS mot par 4, Britten Synnergren - Ulla Hellqvist
151 S+1 110 21 58% 219 40.6%E84E92E1029742 KKn96Kn765D7E108
164 V-1 100 28 78% 247 42.9%K8754E952E1085 Kn642DKn92108764
Rond 9, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
173NT N+1 -430 16 44% 263 43.0%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
182 Ö+1 140 26 72% 289 44.6%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som ÖV mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
194 N+1 -450 7 19% 296 43.3%KD108D102Kn104EKn2 97329D96K8764
204 S+1 -650 10 28% 306 42.5%983Kn8KKn287532 KD65641075ED96
Rond 11, som NS mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
214 S+1 650 15 42% 321 42.5%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
226 V+1 -1390 4 11% 325 41.0%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som ÖV mot par 10, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
234 N+1 -650 8 22% 333 40.2%865438763Kn876 EK7Kn10KKn1049432
242NT Ö= 120 14 39% 347 40.2%7D64K53ED10943 D9862EK102D64Kn