Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Ulla Lundström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
14 S= 420 35 97% 35 97.0%E698K1085107643 DKn7KD10432DEKn9
22 S-1 -100 20 56% 55 76.5%E10Kn4E964310643 Kn9742EK9872D2
Rond 2, som NS mot par 3, Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson
34 N-2 -100 14 39% 69 64.0%EKKn872Kn8483K4 6543E73D1010765
42 S+1 140 29 81% 98 68.2%K86Kn10954106Kn93 EKn10D86E7EK1074
Rond 3, som ÖV mot par 4, Britten Synnergren - Ulla Hellqvist
53NT N-3 300 36 100% 134 74.6%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
62 N+2 -170 29 81% 163 75.7%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som NS mot par 5, Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson
71NT V+1 -120 0 0% 163 64.9%DKn3K32E65EK86 962Kn9D109210943
84 V= -420 14 39% 177 61.6%2D7542K73E754 Kn983K1096105D102
Rond 5, som ÖV mot par 6, Per Boberg - Kerstin Boberg
94 Ö+1 650 16 44% 193 59.7%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 Ö+2 680 31 86% 224 62.3%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som NS mot par 7, Björn Nilsén - Irene Nilsén
114 S-2 -100 11 31% 235 59.5%653E987EDKn107D ED108743K983K9
123 Ö= -140 2 6% 237 55.0%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som ÖV mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
134 V-1 -100 8 22% 245 52.5%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
146D N= -1090 0 0% 245 48.7%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som ÖV mot par 9, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
15Pass 27 75% 272 50.5%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
164 Ö= 620 25 69% 297 51.6%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som NS mot par 10, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
173NT N+2 460 28 78% 325 53.2%EDKn2EKDED72E10 K101084653KKn852
181NT V= -90 23 64% 348 53.8%K104ED52DKn95D5 9821097K427432
Rond 10, som NS mot par 11, Stefan Rosenberg - Lars Persson
194 N= 420 17 47% 365 53.4%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S= 620 12 33% 377 52.4%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som NS mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
214 S+2 680 31 86% 408 54.0%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
224D N-2 -300 34 94% 442 55.8%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som NS mot par 1, Bengt Nilsson - Peter Gati
233 N+2 200 9 25% 451 54.5%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
243NT Ö-2 100 35 97% 486 56.2%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785