Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Britten Synnergren - Ulla Hellqvist
12 V= 110 30 83% 30 83.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
21NT V+2 150 27 75% 57 79.0%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som NS mot par 5, Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson
33 N-1 -50 25 69% 82 75.7%EKKn872Kn8483K4 6543E73D1010765
42NT S-2 -200 4 11% 86 59.5%K86Kn10954106Kn93 EKn10D86E7EK1074
Rond 3, som ÖV mot par 6, Per Boberg - Kerstin Boberg
52 N+1 -140 2 6% 88 48.8%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
64 N= -420 15 42% 103 47.7%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som ÖV mot par 7, Björn Nilsén - Irene Nilsén
71NTD V-1 -200 3 8% 106 42.0%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V+1 450 32 89% 138 47.9%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som NS mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
94 V+2 -680 6 17% 144 44.4%3K1085K1052EKn97 97973D986D1084
104 V+1 -650 17 47% 161 44.7%Kn32K8KKn3K8542 75Kn531042DKn763
Rond 6, som NS mot par 9, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
114 S-2 -100 11 31% 172 43.5%653E987EDKn107D ED108743K983K9
123 Ö-1 50 16 44% 188 43.5%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som NS mot par 10, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
134 V-1 100 28 78% 216 46.2%109E763987K975 DKn5K104104Kn10862
145 V= -450 8 22% 224 44.4%9EDKn10876532K6 876532759ED108
Rond 8, som NS mot par 11, Stefan Rosenberg - Lars Persson
15Pass 9 25% 233 43.1%E84E92E1029742 KKn96Kn765D7E108
164 Ö= -620 11 31% 244 42.4%K8754E952E1085 Kn642DKn92108764
Rond 9, som NS mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
176NT N-1 -50 10 28% 254 41.5%EDKn2EKDED72E10 K101084653KKn852
182 Ö+2 -170 4 11% 258 39.8%K104ED52DKn95D5 9821097K427432
Rond 10, som NS mot par 1, Bengt Nilsson - Peter Gati
194 N= 420 17 47% 275 40.2%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S+1 650 26 72% 301 41.8%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som ÖV mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
214 S+1 -650 21 58% 322 42.6%D6492D10752863 E9872D4Kn86DKn5
226 V+1 1390 32 89% 354 44.7%EKD5EK862D1094 109395D105EKKn83
Rond 12, som NS mot par 3, Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson
231D V-3 800 36 100% 390 47.1%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
243NT V-1 50 30 83% 420 48.6%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785