Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Ebba Ericsson - Ulla Regnér

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
12 V= 110 30 83% 30 83.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
22 V= 90 12 33% 42 58.0%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som ÖV mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
34 N-2 100 22 61% 64 59.0%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42NT S-1 100 24 67% 88 61.0%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som NS mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
51NT S+1 120 28 78% 116 64.4%KD954EKn7E3762 83D985KKn64K84
64 N+1 450 30 83% 146 67.5%EKn1097E642K864 K632KD104385D7
Rond 4, som NS mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
72 S= 90 19 53% 165 65.4%DKn3K32E65EK86 962Kn9D109210943
82 Ö+4 -170 24 67% 189 65.6%2D7542K73E754 Kn983K1096105D102
Rond 5, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
94 Ö+1 650 16 44% 205 63.2%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 V= 620 8 22% 213 59.1%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som NS mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
114 S= 420 36 100% 249 62.8%653E987EDKn107D ED108743K983K9
123 V-1 50 16 44% 265 61.2%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som ÖV mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
134 V-1 -100 8 22% 273 58.2%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
145 V= 450 28 78% 301 59.6%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som ÖV mot par 6, Per Boberg - Kerstin Boberg
15Pass 27 75% 328 60.7%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
164 V-1 -100 8 22% 336 58.2%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
173NT N+2 -460 8 22% 344 56.1%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
181NT V= 90 13 36% 357 55.0%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
194 N= -420 19 53% 376 54.9%KD108D102Kn104EKn2 97329D96K8764
204 S-1 100 35 97% 411 57.0%983Kn8KKn287532 KD65641075ED96
Rond 11, som NS mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
214 S= 620 4 11% 415 54.8%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
226 V+1 -1390 4 11% 419 52.8%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som NS mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
234 N+1 650 28 78% 447 53.9%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
242NT Ö= -120 22 61% 469 54.2%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785