Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Bricka 21

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.02

Nord giv
N-S i zon
ED10764
72
E
9832
2
ED10
K108732
EK10
Kkn
Kkn43
Dkn954
D4
9853
9865
6
kn765

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N62272
S62272
Ö6111168
V6111168
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Etzler - Ing-Marie Hagström Göran Oldin - Christina Oldin 3NT Ö-1 5 50 40.0/0.0
Erik Spångberg - Jan Murman Asta Norberg - Gun Ekström 3 Ö+2 5 -150 37.0/3.0
Dejana Sverker - Marie Göthberg Hagen Geissler - Margareta Geissler 3 V+2 7 -150 37.0/3.0
Ulf Norberg - Göran Sandahl Jan Nyrén - Helena Nyrén 3 V+3 2 -170 34.0/6.0
Ingvar Bratt - Göran Olsson Anders Nordlund - Bo Kappen 3 Ö+2 6 -200 32.0/8.0
Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg Lilian Rosengren - Göran Lindberg 5 Ö= 5 -400 20.0/20.0
Kerstin Laestadius - Roland Karlsson Jan Grundin - Berit Salander 5 V= E -400 20.0/20.0
Eva Hylén - Inger Nordahl Krister Fältmyr - Monica Fältmyr 5 V= E -400 20.0/20.0
Britt Wirmark - Inga-Lill Sjunnesson Thorbjörn Fredriksson - Sonja Fredriksson 5 V= E -400 20.0/20.0
Per-Arne Johnson - Tony Bergman Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg 5 Ö= 9 -400 20.0/20.0
Jan Ekström - Björn Hedlund Margareta Björklund - Anna Idbohrn 5 Ö= 9 -400 20.0/20.0
Lars S Karlsson - Dan Storås Jörgen Edström - Britten Edström 5 Ö= 3 -400 20.0/20.0
Annika Hallberg - Claus Röhnisch Arne Zimmermann - Wenche Järhede 5 Ö= 9 -400 20.0/20.0
Heinz Kogler - Gunnar Karlsson Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén 5 Ö= 5 -400 20.0/20.0
Christina Welander - Lilian Saarväli Micael Svensson - Therése Andersson 5 Ö= 9 -400 20.0/20.0
Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl 5 V= 7 -400 20.0/20.0
Inger Bredenberg - Bo Eriksson Kerstin Hollertz - Jan Lindgren 5 Ö= 6 -450 8.0/32.0
Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad 3NT Ö+3 3 -490 6.0/34.0
Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt Inger Strandberg - Astrid Blomgren 5D Ö= 5 -550 2.0/38.0
Gunilla Boström - Hans Larsson Anita Johansson - Maude Lindberg 5D Ö= 8 -550 2.0/38.0
Mikael Klasson - Inger Ljung Anita Graff - Anette Lindahl 5D Ö= 3 -550 2.0/38.0