Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Jan Grundin - Berit Salander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Eva Hylén - Inger Nordahl
13 S+1 -170 32.0 80% 32 80.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
24 N= -620 19.0 48% 51 64.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som ÖV mot par 5, Anita Johansson - Maude Lindberg
33 N-1 50 16.0 40% 67 56.0%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
43 N-2 200 40.0 100% 107 67.0%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som ÖV mot par 20, Jan Ekström - Björn Hedlund
53NT N+2 -660 0.0 0% 107 53.6%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
64 S-1 50 13.0 33% 120 50.2%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som NS mot par 18, Per-Arne Johnson - Tony Bergman
73NT N= 600 13.0 33% 133 47.7%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
81NT S= 90 21.0 53% 154 48.4%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som ÖV mot par 6, Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg
93 N= -140 35.0 88% 189 52.8%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
104 Ö+1 150 19.0 48% 208 52.3%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 1, Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt
114 S-1 50 32.0 80% 240 54.8%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 Ö= 420 31.0 78% 271 56.8%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 7, Erik Spångberg - Jan Murman
136 Ö+1 -1460 2.0 5% 273 52.8%K875327985K75 D10Kn842D10764108
143D V+1 -630 0.0 0% 273 49.0%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 2, Inger Bredenberg - Bo Eriksson
154 S-1 -100 6.0 15% 279 46.7%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V= -620 16.0 40% 295 46.3%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 8, Ingvar Bratt - Göran Olsson
173 S-1 50 28.0 70% 323 47.7%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö+2 460 37.0 93% 360 50.2%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som NS mot par 3, Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg
193NT S+1 430 9.5 24% 369.5 48.8%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
203NT N+1 630 15.0 38% 384.5 48.3%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 9, Kerstin Laestadius - Roland Karlsson
215 V= 400 20.0 50% 404.5 48.4%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
221NT N+2 -150 3.0 8% 407.5 46.5%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 4, Margareta Björklund - Anna Idbohrn
233NT N= 600 31.0 78% 438.5 47.9%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+1 -430 12.0 30% 450.5 47.2%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966