Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Anders Nordlund - Bo Kappen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Kerstin Laestadius - Roland Karlsson
14 S= -420 16.0 40% 16 40.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
23NT N+3 -690 1.0 3% 17 21.5%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som ÖV mot par 4, Margareta Björklund - Anna Idbohrn
32 N-2 100 28.0 70% 45 37.7%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
42 N+1 -110 16.0 40% 61 38.2%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som ÖV mot par 10, Eva Hylén - Inger Nordahl
53 S= -140 16.0 40% 77 38.6%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
61 Ö+1 90 16.0 40% 93 38.8%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som NS mot par 5, Anita Johansson - Maude Lindberg
73NT N= 600 13.0 33% 106 38.0%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S-2 -100 5.0 13% 111 34.9%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som ÖV mot par 18, Per-Arne Johnson - Tony Bergman
94 N+1 -450 13.0 33% 124 34.7%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
101 S-1 100 10.0 25% 134 33.7%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som NS mot par 16, Kerstin Hollertz - Jan Lindgren
111NT Ö-1 50 16.0 40% 150 34.3%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
124 Ö-1 50 30.0 75% 180 37.7%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som ÖV mot par 6, Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg
133NT V= 600 13.0 33% 193 37.3%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
142 Ö+3 200 32.0 80% 225 40.4%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som NS mot par 1, Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt
154 S+1 650 39.0 98% 264 44.2%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
163 V= -140 28.0 70% 292 45.8%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 7, Erik Spångberg - Jan Murman
172 S+2 -170 8.0 20% 300 44.3%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö+2 460 37.0 93% 337 47.0%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som NS mot par 2, Inger Bredenberg - Bo Eriksson
193NT N+2 460 30.5 76% 367.5 48.5%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
204 N= 620 9.0 23% 376.5 47.2%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 8, Ingvar Bratt - Göran Olsson
213 Ö+2 200 8.0 20% 384.5 46.0%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
221 N+1 -110 17.0 43% 401.5 45.8%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som ÖV mot par 3, Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg
231NT S+1 -120 23.0 58% 424.5 46.3%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
243NT V= 400 15.0 38% 439.5 46.0%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752