Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Dejana Sverker - Marie Göthberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
14 S= 420 24.0 60% 24 60.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
23NT N= 600 13.0 33% 37 46.5%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som ÖV mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
34 N-3 150 39.0 98% 76 63.7%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
42 S+1 -110 16.0 40% 92 57.8%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som ÖV mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
52 S+2 -170 12.0 30% 104 52.2%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
62 V+2 170 38.0 95% 142 59.3%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som NS mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
76D V-3 800 39.0 98% 181 64.9%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S-2 -100 5.0 13% 186 58.4%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som NS mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
96 S= 920 40.0 100% 226 63.0%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
102 S= 110 37.0 93% 263 66.0%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som NS mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
112 S+1 140 40.0 100% 303 69.1%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
124 V-2 100 38.0 95% 341 71.2%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
132 V+1 -140 32.0 80% 373 71.9%K875327985K75 D10Kn842D10764108
143D Ö= -530 2.0 5% 375 67.1%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
154 S+1 650 39.0 98% 414 69.2%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V= -620 16.0 40% 430 67.4%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som NS mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
172 S+2 170 32.0 80% 462 68.1%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
183 V+3 -170 28.0 70% 490 68.2%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som ÖV mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
194 S= -420 36.8 92% 526.8 69.5%E9649426210852 K5265K10875Kn43
203NT S+2 -660 13.0 33% 539.8 67.7%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som NS mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
213 V+2 -150 37.0 93% 576.8 68.9%ED1076472E9832 985398656Kn765
222NT N+1 150 37.0 93% 613.8 70.0%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som ÖV mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
232 V-1 -100 28.0 70% 641.8 70.0%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
246 V-1 -50 2.0 5% 643.8 67.2%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752