Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Jan Nyrén - Helena Nyrén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
15 V-2 -100 40.0 100% 40 100.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
23NT N= -600 27.0 68% 67 84.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som NS mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
32 S= 110 32.0 80% 99 82.7%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
41 V-1 100 18.0 45% 117 73.2%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som NS mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
53NT S-1 -100 9.0 23% 126 63.2%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
62 V+2 -170 2.0 5% 128 53.5%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som NS mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
74 S+2 680 28.0 70% 156 55.9%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S-1 -50 15.0 38% 171 53.6%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som ÖV mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
93NT S+3 -490 4.0 10% 175 48.8%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
104 S-2 200 31.0 78% 206 51.7%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
112 S+1 -140 0.0 0% 206 47.0%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V-2 -100 2.0 5% 208 43.5%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
133NT V+3 -690 9.0 23% 217 41.9%K875327985K75 D10Kn842D10764108
143 V+1 -170 14.0 35% 231 41.4%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
154 S= 620 27.0 68% 258 43.2%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V= -620 16.0 40% 274 43.0%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
174 V= 130 33.0 83% 307 45.4%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö= 400 25.0 63% 332 46.3%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
193NT S+2 -460 9.5 24% 341.5 45.2%E9649426210852 K5265K10875Kn43
203NT S+2 -660 13.0 33% 354.5 44.5%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som ÖV mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
213 V+3 170 6.0 15% 360.5 43.1%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
222 N= -90 24.0 60% 384.5 43.9%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
232 N+1 -110 26.0 65% 410.5 44.8%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
243NT V+1 430 28.0 70% 438.5 45.9%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752