Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Asta Norberg - Gun Ekström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Ingvar Bratt - Göran Olsson
14 S+1 -450 5.0 13% 5 13.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
23NT N= -600 27.0 68% 32 40.5%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som NS mot par 3, Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg
33 N= 110 32.0 80% 64 53.7%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
42 N= 90 13.0 33% 77 48.5%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som ÖV mot par 9, Kerstin Laestadius - Roland Karlsson
53NT S-1 100 31.0 78% 108 54.4%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
62 Ö= 110 25.0 63% 133 55.8%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som ÖV mot par 4, Margareta Björklund - Anna Idbohrn
73 V-1 -100 36.0 90% 169 60.7%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT N-2 100 35.0 88% 204 64.1%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som NS mot par 10, Eva Hylén - Inger Nordahl
93 N+2 200 12.0 30% 216 60.3%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
103 Ö+2 -150 21.0 53% 237 59.6%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som ÖV mot par 5, Anita Johansson - Maude Lindberg
112 V-1 -50 24.0 60% 261 59.6%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V= 420 31.0 78% 292 61.2%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som ÖV mot par 16, Kerstin Hollertz - Jan Lindgren
134 V+1 650 24.0 60% 316 61.1%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
143 V+1 170 26.0 65% 342 61.4%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som NS mot par 14, Inger Strandberg - Astrid Blomgren
154 S-1 -100 6.0 15% 348 58.3%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V= -620 16.0 40% 364 57.1%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 6, Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg
172 V+3 150 38.0 95% 402 59.4%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö-1 -50 3.0 8% 405 56.5%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 1, Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt
193NT S+2 -460 9.5 24% 414.5 54.8%E9649426210852 K5265K10875Kn43
206NT N-2 200 40.0 100% 454.5 57.0%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som ÖV mot par 7, Erik Spångberg - Jan Murman
213 Ö+2 150 3.0 8% 457.5 54.7%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
221NT S+1 -120 11.0 28% 468.5 53.5%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som ÖV mot par 2, Inger Bredenberg - Bo Eriksson
234 S-1 100 35.0 88% 503.5 55.0%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
243NT V= 400 15.0 38% 518.5 54.3%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752