Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Anita Graff - Anette Lindahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
14 S+1 -450 5.0 13% 5 13.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
24 N= -620 19.0 48% 24 30.5%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
33 N-1 50 16.0 40% 40 33.7%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
42 S+1 -110 16.0 40% 56 35.2%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som ÖV mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
53NT S-3 300 38.0 95% 94 47.2%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
62 V= 110 25.0 63% 119 49.8%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som ÖV mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
74 S+2 -680 12.0 30% 131 47.0%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S+1 -430 0.0 0% 131 41.1%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som NS mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
93NT S+4 520 38.0 95% 169 47.1%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
101 S+2 140 40.0 100% 209 52.4%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som ÖV mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
111NT Ö-2 -100 10.0 25% 219 49.9%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V-1 -50 10.0 25% 229 47.8%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som ÖV mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
133NT V+3 690 31.0 78% 260 50.2%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
143 V+1 170 26.0 65% 286 51.2%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som ÖV mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
154 S+1 -650 1.0 3% 287 48.0%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
164 V= 620 24.0 60% 311 48.8%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som NS mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
173 S+1 170 32.0 80% 343 50.6%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
183NT Ö= -400 15.0 38% 358 49.9%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som NS mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
194 S+1 450 18.9 47% 376.9 49.7%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
204 N+1 650 21.0 53% 397.9 49.9%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
215D Ö= 550 38.0 95% 435.9 52.0%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
221NT S= -90 24.0 60% 459.9 52.4%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
234 S-1 100 35.0 88% 494.9 54.0%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
243NT V+1 430 28.0 70% 522.9 54.6%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752