Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Kerstin Hollertz - Jan Lindgren
13 S+1 170 8.0 20% 8 20.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
22NT N+1 150 5.0 13% 13 16.5%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som ÖV mot par 15, Asta Norberg - Gun Ekström
33 N= -110 8.0 20% 21 17.7%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
42 N= -90 27.0 68% 48 30.2%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som NS mot par 14, Inger Strandberg - Astrid Blomgren
53NT S-1 -100 9.0 23% 57 28.8%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
63 Ö= -140 10.0 25% 67 28.2%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som NS mot par 13, Lilian Rosengren - Göran Lindberg
74 S+2 680 28.0 70% 95 34.1%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
81NT S= 90 21.0 53% 116 36.5%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som NS mot par 12, Britt Wirmark - Inga-Lill Sjunnesson
94 N= 420 18.0 45% 134 37.4%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
103 Ö+2 -150 21.0 53% 155 39.0%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som NS mot par 11, Thorbjörn Fredriksson - Sonja Fredriksson
112NT Ö= -120 1.0 3% 156 35.7%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
123NT V-1 50 30.0 75% 186 39.0%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som NS mot par 22, Gunilla Boström - Hans Larsson
133NT V+3 -690 9.0 23% 195 37.8%K875327985K75 D10Kn842D10764108
144 V-1 50 36.0 90% 231 41.5%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 21, Krister Fältmyr - Monica Fältmyr
154 S= 620 27.0 68% 258 43.3%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V-2 200 39.0 98% 297 46.7%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 20, Jan Ekström - Björn Hedlund
173 S= -140 18.0 45% 315 46.6%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
181NT V+3 180 15.0 38% 330 46.1%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 19, Jan Grundin - Berit Salander
193NT S+1 -430 30.5 76% 360.5 47.7%E9649426210852 K5265K10875Kn43
203NT N+1 -630 25.0 63% 385.5 48.5%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som ÖV mot par 18, Per-Arne Johnson - Tony Bergman
215 Ö= 400 20.0 50% 405.5 48.5%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
222 S+1 -110 17.0 43% 422.5 48.3%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 17, Anders Nordlund - Bo Kappen
231NT S+1 120 17.0 43% 439.5 48.0%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V= -400 25.0 63% 464.5 48.7%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966