Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Jan Ekström - Björn Hedlund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Anita Johansson - Maude Lindberg
14 S+1 450 35.0 88% 35 88.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
23NT N+3 690 39.0 98% 74 93.0%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som ÖV mot par 21, Krister Fältmyr - Monica Fältmyr
33 N-1 50 16.0 40% 90 75.3%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
41 S+3 -130 9.0 23% 99 62.2%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som NS mot par 19, Jan Grundin - Berit Salander
53NT N+2 660 40.0 100% 139 69.8%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
64 S-1 -50 27.0 68% 166 69.5%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som ÖV mot par 6, Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg
73 V= 110 40.0 100% 206 73.9%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S-2 100 35.0 88% 241 75.6%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som ÖV mot par 1, Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt
93NT N+2 -460 6.0 15% 247 68.9%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
103 Ö+2 150 19.0 48% 266 66.8%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 7, Erik Spångberg - Jan Murman
111NT Ö-2 -100 10.0 25% 276 63.0%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V= 420 31.0 78% 307 64.2%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som ÖV mot par 2, Inger Bredenberg - Bo Eriksson
136 V= 1430 36.0 90% 343 66.2%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
144 V= 420 35.0 88% 378 67.8%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som NS mot par 8, Ingvar Bratt - Göran Olsson
154 S= 620 27.0 68% 405 67.8%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 Ö-1 100 34.0 85% 439 68.9%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som NS mot par 3, Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg
173 S= 140 22.0 55% 461 68.1%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
181NT V+3 -180 25.0 63% 486 67.8%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som ÖV mot par 9, Kerstin Laestadius - Roland Karlsson
194 S+1 -450 21.1 53% 507.1 67.0%E9649426210852 K5265K10875Kn43
204 N+1 -650 19.0 48% 526.1 66.0%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som NS mot par 4, Margareta Björklund - Anna Idbohrn
215 Ö= -400 20.0 50% 546.1 65.3%ED1076472E9832 985398656Kn765
222 S-1 -50 6.0 15% 552.1 63.0%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som ÖV mot par 10, Eva Hylén - Inger Nordahl
232NT N= -120 23.0 58% 575.1 62.8%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
244 V+1 450 36.0 90% 611.1 63.9%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752