Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Lars S Karlsson - Dan Storås

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
13 S= -140 38.0 95% 38 95.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
22NT N= -120 38.0 95% 76 95.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
33 V-2 -200 0.0 0% 76 63.3%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
41NT N-1 100 37.0 93% 113 70.8%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som ÖV mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
53NT S-1 100 31.0 78% 144 72.2%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
62 V+2 170 38.0 95% 182 76.0%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
74 S+2 -680 12.0 30% 194 69.4%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S-1 50 25.0 63% 219 68.6%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som ÖV mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
94 N= -420 22.0 55% 241 67.1%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
101 S= -80 7.0 18% 248 62.2%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
112 S= -110 2.0 5% 250 57.0%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V= 420 31.0 78% 281 58.8%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
134 V+1 -650 16.0 40% 297 57.3%K875327985K75 D10Kn842D10764108
142 V+2 -170 14.0 35% 311 55.7%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som ÖV mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
154 S= -620 13.0 33% 324 54.2%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
163NT Ö= 600 17.0 43% 341 53.5%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som ÖV mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
173 S+1 -170 8.0 20% 349 51.5%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö= 400 25.0 63% 374 52.2%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som NS mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
194 S= 420 3.2 8% 377.2 49.8%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
203NT S+2 660 27.0 68% 404.2 50.8%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som NS mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
215 Ö= -400 20.0 50% 424.2 50.7%ED1076472E9832 985398656Kn765
223 N= 110 23.0 58% 447.2 51.0%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som NS mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
233 S= 140 21.0 53% 468.2 51.1%KD983KDD4K1053 E85432E875876
242NT V+2 -180 30.0 75% 498.2 52.1%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966