Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
14 S= 420 24.0 60% 24 60.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
24 N+1 650 27.0 68% 51 64.0%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som NS mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
32 N-3 -150 1.0 3% 52 43.7%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
41NT N= 90 13.0 33% 65 41.0%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som ÖV mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
53NT S= -600 2.0 5% 67 33.8%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
64 N-2 100 20.0 50% 87 36.5%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som ÖV mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
75D V-3 -800 1.0 3% 88 31.7%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
82NT S= -120 13.0 33% 101 31.9%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som ÖV mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
96 S= -920 0.0 0% 101 28.3%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
102 S= -110 3.0 8% 104 26.3%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
111 V+1 -90 6.0 15% 110 25.3%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
124 V= -420 9.0 23% 119 25.1%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som ÖV mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
133NT V= 600 13.0 33% 132 25.7%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
142 V+1 140 13.0 33% 145 26.2%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som ÖV mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
152 S+2 -170 24.0 60% 169 28.5%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
164 V-2 -200 1.0 3% 170 26.9%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
174 S-1 50 28.0 70% 198 29.4%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
181NT Ö+1 120 8.0 20% 206 28.9%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
194 S+1 -450 21.1 53% 227.1 30.2%E9649426210852 K5265K10875Kn43
204 N+2 -680 6.0 15% 233.1 29.4%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
215 V= 400 20.0 50% 253.1 30.4%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
223NT N-1 50 34.0 85% 287.1 32.9%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
234 S= 620 34.0 85% 321.1 35.1%KD983KDD4K1053 E85432E875876
245 Ö-1 50 38.0 95% 359.1 37.6%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966