Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg
14 S= 420 24.0 60% 24 60.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
23NT N+2 660 32.0 80% 56 70.0%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som ÖV mot par 1, Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt
33 N-1 50 16.0 40% 72 60.0%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
42 S+1 -110 16.0 40% 88 55.0%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som NS mot par 7, Erik Spångberg - Jan Murman
52NT N+2 180 31.0 78% 119 59.6%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
64 N-2 -100 20.0 50% 139 58.0%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som ÖV mot par 2, Inger Bredenberg - Bo Eriksson
75 V-2 -200 33.0 83% 172 61.6%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
84 S-1 50 25.0 63% 197 61.8%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som NS mot par 8, Ingvar Bratt - Göran Olsson
94 N+1 450 27.0 68% 224 62.4%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
104 Ö+1 -150 21.0 53% 245 61.5%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som ÖV mot par 3, Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg
112NT Ö= 120 39.0 98% 284 64.8%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
123NT V-1 -50 10.0 25% 294 61.5%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som ÖV mot par 9, Kerstin Laestadius - Roland Karlsson
136 V-1 -100 3.0 8% 297 57.4%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
143 V+1 170 26.0 65% 323 57.9%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som ÖV mot par 4, Margareta Björklund - Anna Idbohrn
155 Ö-3 -150 26.0 65% 349 58.4%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
164 V= 620 24.0 60% 373 58.5%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som ÖV mot par 10, Eva Hylén - Inger Nordahl
173 S= -140 18.0 45% 391 57.7%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö= 400 25.0 63% 416 58.0%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 5, Anita Johansson - Maude Lindberg
194 S= -420 36.8 92% 452.8 59.8%E9649426210852 K5265K10875Kn43
204 N+2 -680 6.0 15% 458.8 57.5%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som ÖV mot par 12, Britt Wirmark - Inga-Lill Sjunnesson
215 V= 400 20.0 50% 478.8 57.2%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
222 S= -90 24.0 60% 502.8 57.3%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 22, Gunilla Boström - Hans Larsson
233 S+1 170 27.0 68% 529.8 57.8%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+1 -430 12.0 30% 541.8 56.6%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966