Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Arne Zimmermann - Wenche Järhede

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
15 V-2 100 0.0 0% 0 0.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
23NT N= 600 13.0 33% 13 16.5%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
34 N-2 -100 12.0 30% 25 21.0%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
43 S+2 150 35.0 88% 60 37.8%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
53NT S-3 -300 2.0 5% 62 31.2%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
62 V= -110 15.0 38% 77 32.3%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som NS mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
75 S+1 680 28.0 70% 105 37.7%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S-2 -100 5.0 13% 110 34.6%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som NS mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
94 N= 420 18.0 45% 128 35.8%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
101 S= 80 33.0 83% 161 40.5%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som NS mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
111NT Ö-1 50 16.0 40% 177 40.5%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
122 V+3 -200 20.0 50% 197 41.2%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som ÖV mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
134 V+1 650 24.0 60% 221 42.7%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
142 V+2 170 26.0 65% 247 44.3%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som NS mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
154 S-1 -100 6.0 15% 253 42.3%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V+1 -650 5.0 13% 258 40.5%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
172 S+2 -170 8.0 20% 266 39.3%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö-1 -50 3.0 8% 269 37.6%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som NS mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
193NT S+2 460 30.5 76% 299.5 39.6%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
204 N= 620 9.0 23% 308.5 38.8%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
215 Ö= 400 20.0 50% 328.5 39.3%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
223NT S= -400 0.0 0% 328.5 37.5%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som ÖV mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
234 S= -620 6.0 15% 334.5 36.5%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
245 Ö-1 -50 2.0 5% 336.5 35.2%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752