Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Jörgen Edström - Britten Edström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
13 S+2 200 14.0 35% 14 35.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
24 N+1 650 27.0 68% 41 51.5%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som ÖV mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
33 N-2 100 28.0 70% 69 57.7%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
42 N= -90 27.0 68% 96 60.2%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som ÖV mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
52NT N= -120 21.0 53% 117 58.8%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
63NT N-3 150 34.0 85% 151 63.2%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som NS mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
74 S+2 680 28.0 70% 179 64.1%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S-1 -50 15.0 38% 194 60.9%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som ÖV mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
93NT S+4 -520 2.0 5% 196 54.7%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
101 S+2 -140 0.0 0% 196 49.2%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
112 V-1 -50 24.0 60% 220 50.2%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V= 420 31.0 78% 251 52.5%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
134 V+1 -650 16.0 40% 267 51.5%K875327985K75 D10Kn842D10764108
142 V+2 -170 14.0 35% 281 50.4%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som ÖV mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
154 S= -620 13.0 33% 294 49.2%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
164 V+1 650 35.0 88% 329 51.6%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som NS mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
175 V-1 50 17.0 43% 346 51.1%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
183NT Ö= -400 15.0 38% 361 50.4%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som ÖV mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
193NT N+1 -430 30.5 76% 391.5 51.7%E9649426210852 K5265K10875Kn43
201NT S+3 -180 36.0 90% 427.5 53.6%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som ÖV mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
215 Ö= 400 20.0 50% 447.5 53.5%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
223 N= -110 17.0 43% 464.5 53.0%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
232 V-1 100 12.0 30% 476.5 52.0%KD983KDD4K1053 E85432E875876
246 V-1 50 38.0 95% 514.5 53.8%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966