Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Heinz Kogler - Gunnar Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
14 S= -420 16.0 40% 16 40.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
23NT N+2 -660 8.0 20% 24 30.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som NS mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
33 N-2 -100 12.0 30% 36 30.0%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
42 N= 90 13.0 33% 49 30.8%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som NS mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
52 S-1 -100 9.0 23% 58 29.2%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
62 S= 90 30.0 75% 88 36.8%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som NS mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
75 S-1 -100 2.0 5% 90 32.3%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
82 S= 110 24.0 60% 114 35.8%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som NS mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
93 N+1 170 9.0 23% 123 34.3%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
103 S-3 -300 5.0 13% 128 32.2%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som NS mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
112 V+1 -110 4.0 10% 132 30.2%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
123NT V-2 100 38.0 95% 170 35.6%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som NS mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
133NT V= -600 27.0 68% 197 38.1%K875327985K75 D10Kn842D10764108
142 V+1 -140 27.0 68% 224 40.2%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som ÖV mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
154 S= -620 13.0 33% 237 39.7%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
164 V= 620 24.0 60% 261 41.0%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
172 V+2 -130 7.0 18% 268 39.6%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
185 V= -400 15.0 38% 283 39.6%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som ÖV mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
194 S+1 -450 21.1 53% 304.1 40.3%E9649426210852 K5265K10875Kn43
204 N+1 -650 19.0 48% 323.1 40.6%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som NS mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
215 Ö= -400 20.0 50% 343.1 41.1%ED1076472E9832 985398656Kn765
221 N= 80 12.0 30% 355.1 40.6%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som ÖV mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
233 S= -140 19.0 48% 374.1 40.9%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
242NT V+2 180 10.0 25% 384.1 40.2%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752