Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Anita Etzler - Ing-Marie Hagström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
13 S+1 -170 32.0 80% 32 80.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
23NT N= -600 27.0 68% 59 74.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som ÖV mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
33 N+1 -130 4.0 10% 63 52.7%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
41NT N+3 -180 1.0 3% 64 40.2%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som NS mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
52 S+2 170 28.0 70% 92 46.2%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
62 V+2 -170 2.0 5% 94 39.3%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som NS mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
75D V-3 800 39.0 98% 133 47.7%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
82NT S= 120 27.0 68% 160 50.2%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som ÖV mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
93 N+1 -170 31.0 78% 191 53.3%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
103 S-3 300 35.0 88% 226 56.8%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som NS mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
111NT Ö+1 -120 1.0 3% 227 51.9%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
124 V= -420 9.0 23% 236 49.5%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
134 V+1 650 24.0 60% 260 50.3%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
143 V= 140 13.0 33% 273 49.1%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som ÖV mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
154 S= -620 13.0 33% 286 48.0%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
163 V= 140 12.0 30% 298 46.9%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
172 S+1 -140 18.0 45% 316 46.8%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö= 400 25.0 63% 341 47.7%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
193NT S+2 -460 9.5 24% 350.5 46.4%E9649426210852 K5265K10875Kn43
204 N= -620 31.0 78% 381.5 48.0%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som NS mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
213NT Ö-1 50 40.0 100% 421.5 50.5%ED1076472E9832 985398656Kn765
222 N-1 -50 6.0 15% 427.5 48.9%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
233 N-2 -200 0.0 0% 427.5 46.7%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+1 -430 12.0 30% 439.5 46.0%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966