Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Annika Hallberg - Claus Röhnisch

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
14 S+1 450 35.0 88% 35 88.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
24 N= 620 21.0 53% 56 70.5%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som NS mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
32 S+1 140 38.0 95% 94 78.7%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
42 S+2 130 31.0 78% 125 78.5%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som ÖV mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
52 S= -110 24.0 60% 149 74.8%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
63 Ö-1 -100 4.0 10% 153 64.0%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som ÖV mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
76D V-3 -800 1.0 3% 154 55.3%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S-2 100 35.0 88% 189 59.4%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som NS mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
93NT S+3 490 36.0 90% 225 62.8%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
104 S-2 -200 9.0 23% 234 58.8%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som ÖV mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
112 V+1 110 36.0 90% 270 61.6%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
123NT V-2 -100 2.0 5% 272 56.9%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
134 Ö-1 100 37.0 93% 309 59.7%K875327985K75 D10Kn842D10764108
145 S-3 -150 20.0 50% 329 59.0%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
154 S= -620 13.0 33% 342 57.3%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
163NT V= 600 17.0 43% 359 56.4%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som ÖV mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
175 V-1 -50 23.0 58% 382 56.5%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö= 400 25.0 63% 407 56.8%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som ÖV mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
193NT S+1 -430 30.5 76% 437.5 57.8%E9649426210852 K5265K10875Kn43
203NT S+1 -630 25.0 63% 462.5 58.1%10962Kn343KKn963 D8431064D1076D8
Rond 11, som NS mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
215 Ö= -400 20.0 50% 482.5 57.7%ED1076472E9832 985398656Kn765
223NT S= 400 40.0 100% 522.5 59.6%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som ÖV mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
232 S+2 -170 13.0 33% 535.5 58.5%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
243NT V+1 430 28.0 70% 563.5 59.0%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752