Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Mikael Klasson - Inger Ljung

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
13 S= 140 2.0 5% 2 5.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
22NT N= 120 2.0 5% 4 5.0%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som ÖV mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
33 V= 110 36.0 90% 40 33.3%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
41NT N+3 -180 1.0 3% 41 25.8%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som NS mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
52NT N= 120 19.0 48% 60 30.2%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
63NT N-3 -150 6.0 15% 66 27.7%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som ÖV mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
74 S+2 -680 12.0 30% 78 28.0%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S= -400 4.0 10% 82 25.8%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som NS mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
94 N-1 -50 1.0 3% 83 23.2%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
104 Ö+1 -150 21.0 53% 104 26.2%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som ÖV mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
111NT Ö+1 120 39.0 98% 143 32.7%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V= 420 31.0 78% 174 36.5%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som ÖV mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
134 Ö-1 -100 3.0 8% 177 34.3%6E1065Kn2EKn9643 EKn94KD93EK3D2
145 S-3 150 20.0 50% 197 35.4%ED1071053Kn1063K5 98542D4ED9E32
Rond 8, som NS mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
152 S+2 170 16.0 40% 213 35.7%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V-2 200 39.0 98% 252 39.6%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som NS mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
174 V= -130 7.0 18% 259 38.4%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
183NT Ö= -400 15.0 38% 274 38.3%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
192NT N+1 150 0.1 0% 274.1 36.3%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
203NT S+2 660 27.0 68% 301.1 37.9%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
215D Ö= -550 2.0 5% 303.1 36.3%ED1076472E9832 985398656Kn765
221NT S= 90 16.0 40% 319.1 36.5%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som NS mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
233NT N-1 -100 5.0 13% 324.1 35.5%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+2 -460 2.0 5% 326.1 34.2%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966